Albanian Bible

1 i Kronikave 24

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 25

1

  Pastaj Davidi dhe komandantėt e ushtrisė shkėputėn nga shėrbimi disa nga bijtė e Asafit, tė Hemanit dhe tė Jeduthunit qė tė kėndonin me frymėzim me qeste, me harpa dhe me cembale. Numri i njerėzve qė kryenin kėtė shėrbim ishte: 


2

  nga bijtė e Asafit: Zakuri, Josefi, Nethaniahu, Asarelahu, bijtė e Asafit ishin nėn drejtimin e Asafit, qė i kėndonte himnet me frymėzim nė bazė tė urdhrave tė mbretit. 


3

  Nga Jeduthuni, bijtė e Jeduthunit: Gedaliahu, Tseri, Jeshajahu, Shimei, Hashabiahu dhe Matihiahu, gjashtė, nėn drejtimin e atit tė tyre Jezuduthun, qė kėndonte himne me frymėzim pėr tė kremtuar dhe lėvduar Zotin. 


4

  Nga Hemani, bijtė e Hemanit: Bukiahu, Mataniahu, Uzieli, Shebueli, Jerimothi, Hananiahu, Hanani, Eliathahu, Gidalti, Romamt-Ezeri, Joshbekashahu, Malothi, Hothiri dhe Mahaziothi. 


5

  Tėrė kėta ishin bijtė e Hemanit, shikuesit tė mbretit sipas fjalės sė Perėndisė pėr tė ngritur nė qiell fuqinė e tij. Nė fakt Perėndia i kishte dhėnė Hemanit katėrmbėdhjetė bij dhe tri bija. 


6

  Tėrė kėta ishin nėn drejtimin e atit tė tyre pėr tė kėnduar nė shtėpinė e Zotit me cembale, dhe me harpa dhe me qeste, pėr shėrbimin nė shtėpinė e Perėndisė. Asafi, Jeduthuni dhe Hemani ishin nėn urdhrat e mbretit. 


7

  Numri i tyre, sė bashku me vėllezėrit e tyre tė ushtruar pėr t`i kėnduar Zotit, tė gjithė me tė vėrtetė tė aftė, ishte dyqind e tetėdhjetė e tetė veta. 


8

  Pėr tė caktuar turnin e shėrbimit tė tyre si tė vegjėlit ashtu dhe tė mėdhenjtė, mjeshtrat dhe dishepujt, hoqėn me short. 


9

  I pari i caktuar me short pėr Asafin ishte Josefi; i dyti Gedaliahu, me vėllezėrit dhe bijtė e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


10

  i treti ishte Zakuri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


11

  i katėrti ishte Jitsri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


12

  i pesti ishte Nethaniahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


13

  i gjashti ishte Bukiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


14

  i shtati ishte Jesharelahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


15

  i teti ishte Jeshajahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


16

  i nėnti ishte Mataniahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


17

  i dhjeti ishte Shimei, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


18

  i njėmbėdhjeti ishte Azareli, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


19

  i dymbėdhjeti ishte Hashabiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


20

  i trembėdhjeti ishte Shubaeli, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


21

  i katėrmbėdhjeti ishte Matithiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


22

  i pesėmbėdhjeti ishte Jerimothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


23

  i gjashtėmbėdhjeti ishte Hanainahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


24

  i shtatėmbėdhjeti ishte Joshbekashahu, me bijtė dhe me vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


25

  i tetėmbėdhjeti ishte Hanani, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


26

  i nėntėmbėdhjeti ishte Malothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


27

  i njėzeti ishte Eliathahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


28

  i njėzetenjėti ishte Hothiri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


29

  i njėzetedyti ishte Gidalti, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


30

  i njėzetetreti ishte Mahaziothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta; 


31

  i njėzetekatėrti ishte Romamti-Ezeri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta. 


1 i Kronikave 26

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: