Albanian Bible

Psalmet 86

Psalmet

Return to Index

Chapter 87

1

  Ai i vuri themelet e tij mbi malet e shenjta. 


2

  Zoti i do portat e Sionit mė tepėr se tė gjitha banesat e Jakobit. 


3

  Gjėra tė lavdishme thuhen pėr ty, o qytet i Perėndisė. (Sela) 


4

  Do tė pėrmend Egjiptin dhe Babiloninė ndėr ata qė mė njohin. Ja Filistia dhe Tiro, sė bashku me Etiopinė: "Ky ka lindur atje". 


5

  Dhe do tė thuhet pėr Sionin: "Ky dhe ai kanė lindur tek ai; dhe vetė Shumė i Larti do ta bėjė tė qėndrueshėm". 


6

  Zoti duke shqyrtuar popujt, do tė regjistrojė: "Ky ka lindur atje". (Sela) 


7

  Dhe kėngėtarėt dhe ata qė u bien veglave do tė thonė: "Tė gjitha burimet e mia tė jetės dhe tė gėzimit janė te ti". 


Psalmet 88

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: