Albanian Bible

Psalmet 97

Psalmet

Return to Index

Chapter 98

1

  Kėndojini Zotit njė himn tė ri sepse ka bėrė mrekulli; dora e tij e djathtė dhe krahu i tij i shenjtė i kanė siguruar shpėtimin. 


2

  Zoti ka bėrė tė njohur shpėtimin e tij dhe ka shprehur drejtėsinė e tij pėrpara kombeve. 


3

  Ai ka mbajtur mend mirėsinė e tij dhe besnikėrinė e tij pėr shtėpinė e Izraelit; tė tėra skajet e tokės kanė parė shpėtimin e Perėndisė tonė. 


4

  Dėrgojini britma gėzimi Zotit, o banorė tė tė gjithė tokės, shpėrtheni nė kėngė gėzimi, ngazėlloni dhe kėndoni lavde. 


5

  Kėndojini lavde Zotit me qeste, me qesten dhe me zėrin e kėngės. 


6

  Dėrgoni britma gėzimi me boritė dhe me zėrin e bririt pėrpara Zotit, Mbretit. 


7

  Le tė zhurmojė deti dhe gjithēka ndodhet nė tė, bota dhe banorėt e saj. 


8

  Lumenjtė le tė rrahin duart dhe malet le tė ngazėllohen tok nga gėzimi pėrpara Zotit, 


9

  sepse ai vjen tė gjykojė tokėn; ai do tė gjykojė botėn me drejtėsi dhe popujt me paanėsi. 


Psalmet 99

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: