Albanian Bible

Psalmet 135

Psalmet

Return to Index

Chapter 136

1

  Kremtoni Zotin, sepse ai ėshtė i mirė dhe mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


2

  Kremtoni Perėndinė e perėndive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


3

  Kremtoni Zotin e zotėrive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


4

  atė qė vetėm bėn mrekulli tė mėdha, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


5

  atė qė ka bėrė qiejtė me dituri, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


6

  atė qė ka shtrirė tokėn mbi ujėrat, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


7

  atė qė ka bėrė ndriēuesit e mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


8

  diellin pėr tė sunduar mbi ditėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


9

  hėnėn dhe yjet pėr tė sunduar mbi natėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


10

  Ai qė goditi Egjiptasit nė parėbirnitė e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


11

  dhe e nxori Izraelin nga mjedisi i tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


12

  me dorė tė fuqishme dhe krah tė shtrirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


13

  Atė qė ndau Detin e Kuq nė dy pjesė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


14

  dhe e bėrė Izraelin tė kalojė nė mes tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


15

  por fshiu Faraonin dhe ushtrinė e tij nė Detin e Kuq, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


16

  Atė qė e ēoi popullin e tij nėpėr shkretėtirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


17

  atė qė goditi mbretėr tė mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


18

  dhe vrau mbretėr tė fuqishėm, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė; 


19

  Sihonin, mbretin e Amorejve, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


20

  dhe Ogun, mbretin e Bashanit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


21

  Dhe u dha atyre si trashėgimi vendin e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


22

  nė trashėgimi Izraelit, shėrbėtorit tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


23

  Ai u kujtua pėr ne nė kushtet tona tė kėqija, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 


24

  dhe na ēliroi nga armiqtė tanė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


25

  Ai i jep ushqim ēdo krijese, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


26

  Kremtoni Perėndinė e qiellit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 


Psalmet 137

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: